• opener 2
  R-Pet

  R-PET Nedir:
  Kullanılmış PET ambalaj malzemelerin doğadan geri toplanarak bir takım proseslerden geçirilip tekrar PET Chips haline getirilerek kullanılma sunulan "geri dönüşümü sağlanmış PET hammaddedir".

  Özellikleri: Gıda uygundur, SSP prosesinden geçirilip "PET şişe yapımına" uygun hale getirilir.

  Köksan A.Ş. deki Uygulama: Köksan A.Ş. olarak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda üretmiş olduğumuz PET ambalajlarda (preform) çeşitli oranlarda R-PET kullanmaktayız.

 • opener 2
  AA BLOCKER

  AA & AA Blocker Nedir:
  AA (AsetAldehit) PET hammaddenin kendisinde maximum 1 % oranında doğal olarak bulunan ve hammadde işlendikçe oranı artan bir kimyasal bileşendir. AA nın şuana kadar insan sağlığı için tespit edilebilmiş her hangi bir zararı bulunmamaktadır. Eğer PET ambalajın yapısında fazla miktarda AA oluşur ise bir koku ortaya çıkararak kullanıcıyı rahatsız eder, bu durum özellikle doğal minareli su kullanımında sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. AA Blocker larda bu durumun önüne geçerek PET ambalajdaki AA miktarını belirli bir seviyede tutmak için kullanılan özel katkılardır.

  Özellikleri: Gıda uygunluğu vardır bu nedenle gıdayla temas eden ambalaj malzemelerinde kullanılabilir.

  Köksan A.Ş. deki Uygulama: Köksan A.Ş. olarak müşterilerimizin talepler doğrultusunda üretmekte olduğumuz PET ambalajlarda (preform) AA Blocker kullanarak AA seviyesini 1-1,5 ppm seviyesinde tutabilmekteyiz.

 • opener 2
  UV STABILIZER

  UV STABILIZER Nedir:
  Uzun süre yüksek derecede güneş ışınlarına maruz kalan plastik ambalaj malzemelerin yapısı bozulur ve içerisine konulan ürünü muhafaza edemez duruma gelirler. Bu durum genellikle bünyesinde yeterince kapalı stok alanı bulunmayan yada uzak mesafelere üzeri açık şekilde ürün sevk etmek zorunda kalan firmaların sıklıkla karşılaştığı durumdur. UV katkılarda ambalaj malzemesinin kullanılacağı bölgeye, maruz kalacağı sıcaklık derecesine göre belirli oranlarda plastik ambalajlara katılarak kullanılan ve plastik ambalajın belirli süre bozulmadan kalmasını sağlayan özel katkı malzemeleridir. Ambalaj malzemelerinde kullanılabilir.

  Özellikleri: Gıda uygunluğu vardır bu nedenle gıdayla temas eden ambalaj malzemelerinde kullanılabilir.

  Köksan A.Ş. deki Uygulama: Köksan A.Ş. olarak müşterilerimizin talepler doğrultusunda üretmekte olduğumuz PET ve PE ambalajlarda (preform & kapak) müşteri talepleri doğrultusunda UV katkı kullanmaktayız.

Pet Resin

Türkiye'nin en büyük Pet Resin Tesisi.

Pet Preform

Ürün ve markanıza değer katacak bir yapıyı günümüz teknolojisi ile yoğuruyoruz..

Kavanoz- Şişe

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz..

Kapaklar

Gıda Güvenliği Ambalajda Doğru Bir "Kapama" İle Başlar...


Copyright (c) 1997-2011 KÖKSAN  Pet ve Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
4. Organize Sanayi Bölgesi, 83422 Nolu Cad., No:10 PK:39 / 27001 Şehitkamil, GAZİANTEP / TÜRKİYE
Telefon : +90 342 3570330 10 Hat     Fax : +90 342 357 0347 


Site Creation & Technology by Fenixturk