BİLGİLENDİRME

KIYMETLİ PAYDAŞLARIMIZ;
 
Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) pandemi (salgın) olarak ifade ettiği Corona virüs (Covid-19) viral kökenli hastalığın; sosyal, ekonomik ve teknik etkileri hızla artarken Köksan Holding  olarak bizler sosyal sorumluluğumuz olan; bu salgınla savaşma, çalışanların farkındalığını arttırma ve  paydaşlarımız dahil tüm insan kaynağını salgın ve salgının etkilerinden korumak için bir eylem planı oluşturduk. 
 
1. Üretiğimiz ürünler doğası gereği  yüksek sıcalıklarda (270 °C - 300 °C ) üretildikleri için herhangi bir viral enfeksiyon riski bulundurmamaktadır. Üretimi takip eden paketleme ve sevkiyat aşamaları yüksek teknolojili alt yapımız ve  gerekli kişisel koruyucular kullanan  personelimiz ile gerçekleştirilmektedir.
 
2. Sevkiyat yaptığımız araçların hijyeni yükleme öncesi kontrollerle sağlanmakta; anti-viral ve biyosidal ürünlerle ilaçlanarak dezenfekte edildikten sonra yükleme gerçekleştirilmektedir. 
 
3. Lojistik paydaşlarımız konu ile ilgili bilgilendirilmiş özellikle şöförlerin hem tesisimize girişi hemde müşteri firmalarının tesislerine girişlerinde gerekli prosedürler hazırlanarak personel kaynaklı bulaşının önlenmesi için tüm tedbirler planlanmıştır. 
 
Bu Tedbirler kısaca şöyledir;
 
Lojistik personeli ve şöförlerin mümkün olduğunca araçta kalmaları ve tesislerin sosyal alanlarına girmelerine izin verilmeyecek.
 
Lojistik personel ve şöförlere kişisel koruyucu eldiven ( ENISO 374-5:2016)  ve maske (N95 FFP3) temin edilmiş ve kullanımları kontrol ve takip edilmektedir. 
 
Lojistik personelin ve sürücünün yükleme öncesi lazer ateş ölçer ile vücut sıcaklığı ölçülüp şüpe duyulan septomları taşıyan kişiler en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir 
 
4. Çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlık durumlarını bünyemizde bulunan sözleşmeli hekimler aracılığı ile sürekli izlenmekte, çalışanlarımızın kişisel hijyen ve koruyucu ihtiyaçları karşılanarak, tüm çalışma alanları belirli periyotlarla dezenfekte edilip, çalışan sağlığı odaklı uygulamaları yüksek önem seviyesinde gerçekleştirilmektedir. 
 
5. Çalışanlarımızın yurt içi ve yurt dışı seyehatleri iptal edilmiştir. Yurt dışından gelecek konuklar, yapılacak toplantı ve görüşmeler ertelenmiştir.Acil görüşmeler ve toplantılar tele konferans sistemi ile gerçekleştirilmektedir. 
 
6. Tesisismizdeki dezenfeksiyon istasyonları sayısı arttırılmış, çalışanlarımızın konu ile ilgili farkındalığını arttırılmak üzere bilgilendirme ve kontrol sıklıkları arttırılmıştır.
 
Biyolojik risklerle sürekli mücadele eden ve insan sağlığını üretim ve yönetim kararlarnın merkezine alan işletmemiz; kurumsal kültürünü, politikalarını ve değerlerini paydaşlarının da gelişimine ve kurumsal kapasitesini arttırmasına yönelik tasarlamaktadır. Karşılılklı yarara dayanan paydaş ilişkilerimizin devamlılığı şeffaf ve kademeli sosyal etkinin arttılmasından geçmektedir. Siz değerli paydaşımızın bilgilerine sunar, sağlıklı çalışmalar dileriz. 
 
 
Saygılarımızla