CEO Mesajı

 
Bir İnanç ve Mücadele Yolculuğu...
 
Yaklaşık 44 yıllık ticari geçmişi bulunan; su, gazlı içecek, bitkisel sıvı yağ, ve meyve suyu sektörüne yönelik pet ambalaj üretimi yapan firmamız, 1992 yılında kuruldu. 1997 yılında pet şişe ve kavanoz üretimine başlayan KÖKSAN, 2004 yılından bu yana  pet preform üretmektedir. 2008 yılında Manisa da kurulu kapak tesisi KÖKSAN bünyesine katılmıştır. Bugün itibariyle Gaziantep‘te kurulu Pet Preform tesisleriyle sektöründeki en büyük kurulu kapasiteye ve satış hacmine ulaşmıştır. Ana üretim gamında, pet preform, pet kavanoz, pet şişe ve kapak olan firmamız üretim portfoyüne pet levhayı da dahil etmiştir.  
 
KÖKSAN, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesindeki ve Gaziantep Genel Antrepoları dahil toplamda 300.000 m2 alan üzerine faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Sakarya / Hendek preform tesisimiz açık-kapalı olarak toplamda 25.000 m2 üzerine kuruludur.  Firmamız,  5 kıtada, 80 ülkeye ihracat yapmaktadır.
 
Yıllık 100.000 tonun üzerinde üretim gerçekleştiren firmamız, 2013 yılı son çeyreğinde ,devreye aldığı 216.000 ton/yıl kapasitesi ile Türkiye dahil bölgesinin en büyük kurulu kapasitesine sahip Pet Resin tesisi ile hem Türkiye’nin hemde bölgenin ihtiyacını karşılamaktadır.
 
Kullandığımız üretim teknolojilerinde Çevre duyarlılığına yönelik AR-GE faaliyetlerine büyük önem veren firmamız; çevreye duyarlı PET hammadde üretimi ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.
 
KÖKSAN AŞ olarak, çevreye ve paydaşlarımıza olan sorumluluklarımızın bilinci ile faaliyetlerimizi sürdürmeyi ve sektörümüzdeki yenilikçi ruhumuz ile  liderliğimizin devamını hedefliyoruz. Bu hedefe bizi disiplinli çalışma, azim, inanç ve yeniliklere açık olmanın götüreceğine inancımız tamdır...
 
Murat Kökoğlu
CEO